BAKAN ÖZER VALİ VE MİLLETVEKİLLERİ İLE BİRARADA

22.02.2022
39
BAKAN ÖZER VALİ VE MİLLETVEKİLLERİ İLE BİRARADA


Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer burada bir konuşma yaparak; “16 yıl Zonguldak‘ta görev yaptım. Zonguldak benim memleketim ve Zonguldak’ta vefa borcum var‘ dedi.

Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edildiğini belirterek hayırlı olsun diyen Bakan Özer; “81 ilde eğitim öğretime devam ediyoruz. Bütün süreci Sağlık Bakanlığımız ve Sağlık kurulumuzla yürütüyoruz. İkinci dönemin öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Milli Eğitim Bakanlığı açısından bugün çok önemli bir gün. 1960 yıllarından itibaren öğretmenliğe mahsus bir meslek kanunu özlemi dün itibari ile Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)’de yasalaştı. Ve artık 60 yıllık özlem, öğretmenlere has meslek kanunu ile giderilmiş oldu. Bu sürece desteklerinden dolayı sayın Cumhurbaşkanımıza, öğretmenlerimiz ve başkanlığımız adına teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra öğretmenlerimizi her anlamda desteklemeye her anlamda yanlarında olduğumuz gibi yine yanlarında olmaya devam edeceğiz.

“ZONGULDAK’A VEFA BORCUM VAR”

Bildiğiniz gibi öğretmenlerimiz kovid salgınında mücadelede kahramanları. Birinci dönemi kararlı bir şekilde yüzyüze devam etmesi öğretmenlerimizden geldi. Öğretmenlerimiz beş ay boyunca maskeyle ders anlatmaya devam ettiler, aşılanmaları da tüm Türkiye’de olduğu gibi diğer ülkelerdeki haftada beş gün yüz yüze eğitime devam edilmesi öğretmenlerin aşılama ortalamasının üzerinde devam etti. Bunun için de öğretmenlerimizi kutluyorum ve yeni öğretmenlik meslek kanunu da tüm öğretmenlerimizi ve meslek camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Bugün Zonguldakdayız. Zonguldak benim memleketim, hakikaten hayatımın 16 yılımı burada geçirdim. Yaklaşık iki dönem rektörlük yaptım. Çok sevdiğim bir kent bugün Sayın Valimiz ,Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, İl milli eğitim müdürümüz, ilçe milli eğitim müdürümüz İle birlikte Zonguldak’ta ki eğitimin kalitesini nasıl arttırabiliriz, hangi yatırımları yapabiliriz bunları birlikte değerlendireceğiz ve inşallah çok güzel müjdeleri de toplantı sonrasında sizlerle paylaşacağız. Hakikaten Zonguldak’a vefa borcum var, Milli eğitim Bakanlığının tüm imkanlarını şehrimizde paylaşma imkanımız olacak ve Zonguldak’ta ki eğitimin kalitesinin artmasından dolayı başta Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız ve Milli Eğitim Müdürümize çok teşekkür ediyorum

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.