YANIK: KAYSERİ’DEN EREĞLİ’YE 15 TEKERLEKLİ SANDALYE BAĞIŞI YAPTI

22.02.2022
40
YANIK: KAYSERİ’DEN EREĞLİ’YE 15 TEKERLEKLİ SANDALYE BAĞIŞI YAPTI


İş insanı Mehmet Yanık’tan Karadeniz Ereğli FİZİKSEL ENGELLİLER Derneği’ne 15 adet Tekerlekli Sandalye ve 20 adet akü hibe ETTİ.

Tekerlekli Sandalyeler, Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı tarafından Fiziksel Engellilere Dernekte yapılan törenle verildi.

Kaymakam Mehmet Yapıcı , Yönetim Kurulu Üyeleri: Sonay Aral, Ergün Karaca ,Hülya Karatepe, Av.Kaan Fidan, Sosyal Hizmetler Uzmanı: Ahmet Eroğlu, Bayram Karatepe fiziksel engelli: İsmail Çeviren, Mithat Öğüt , Erbar Özcan, Veli Arslanoğlu Feridun Yılmaz,’ a sandalyeleri verdiler.. Gülüç CHP Belde Başkanı İhsan Demirkol katıldı.

Dernek yöneticilerinin katıldığı tekerlekli sandalye teslim töreninde konuşan İsmail Şentürk, “Kayserili İş İnsanı Sayın Mehmet Yanık’ın Karadeniz Ereğli’ ye olan ilgisi, onun Alaplılı oluşundan kaynaklanmaktadır. İş İnsanımız yaptığı yardımları önce para göndermek suretiyle yapmak istedi. Biz kendisine nakdi yardım alamadığımızı söyledik. O da Kayseri’den tekerlekli sandalyeleri ve aküleri gönderdi. Kendisine fiziksel engelli insanlar adına müteşekkiriz. Sayın Mehmet Yanık’ın bu yardımları devam ettireceğini söylemesi bizim çalışma azmimizi arttırdığı gibi, daha çok insana yardım etme arzumuzu da motive etmektedir.” Dedi.

Kaymakam Mehmet Yapıcı’ da İsmail Şentürk’ün yaptığı çalışmaları takip ettiğini, çalışmalarındaki azminin devamlılığını takdirle karşıladığını, her alanda kendilerine destek olacağını söyledi.

KAYSERİLİ İŞ İNSANI MEHMET YANIK ‘TAN TAM DESTEK

Aslen Alaplılı olan Kayseri’de Maden Ocakları bulunan İş İnsanı Mehmet Yanık ile tören sonrası görüştük. Yanık; Ben Memleketim Ereğli-Alaplı fark etmez düşüncesi ile Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk ‘ün çalışmalarını takdirle karşılayan bir memleketlim olarak, tekerlekli sandalye teklifine hiç tereddütsüz evet dedim. Bu etaptan sonra yine desteklerim devam edecektir.

Allah kimseyi mağdur etmesin. Allah hiçbir insanı tekerlekli sandalyeye veya yatağa bağlı yaşam vermesin. Bu temennilerimle yapılan her tür insani yardıma hazır olduğumu memleketim Alaplı ve Ereğli’ ye yapmaktan gurur duyuyorum” dedi.

OLMAKZİKSEL ENGELLİLER DERNEĞİ

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.